#SuperKoderzy

Opublikowano: 2022-06-21 13:28, Numer artykułu: 55484
https://superkoderzy.pl/o-programie/

 

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Będziemy realizować ścieżkę „3 Wymiary matematyki”, dzięki której można połączyć zajęcia z matematyki (stereometrii) z drukiem 3D.

„W tej ścieżce chcemy pokazać SuperKoderkom i SuperKoderom użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3d.”

(https://superkoderzy.pl/scenariusze/3wymiary-matematyki/) 

O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy z naszej szkoły, będziemy informować na naszej stronie w nowym roku szkolnym!